Koç, Başbakan’a Sözünü Tuttu 7 Bölgeye 7 Traktör Hediye Etti

0
2064

koç traktörTürk Traktör, 600 bininci traktörünün banttan iniş töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘her yüzbin traktöre bir hediye’ talebini yerine getirdi.
Koç Holding ve CNH ortaklığı ile, 1954’ten faaliyetlerini sürdüren Türk Traktör, dün düzenlenen teslimat töreninde 7 bölgede tarımsal faaliyetlerini yürüten 7 çiftçiye, hediye traktörlerini teslim etti. TürkTraktör ‘7 bölgeye 7 traktör’ teslimat töreni, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve Türk Traktör Genel Müdürü Marco Votta ev sahipliğinde, Ankara Türk Traktör fabrikasında düzenlendi. 7 bölgeden seçilen ve Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, İzmir, Muş ve Tokat illerinde faaliyet gösteren çiftçiler, hediye traktörlerini Mustafa Koç’tan teslim aldı.
Başbakan talep etmişti
Mustafa Koç, tören sırasında yaptığı konuşmada, Türk Traktör’ün 600 bininci traktörünün banttan indirilme töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verdikleri sözü tuttuklarını belirtti. Koç, “600 bininci traktör törenimizde, Başbakan’ın talebi üzerine bir söz verdik; 7 bölgeye 7 traktör. Başbakan’a verdiğimiz sözü tutarak; Ankara, Adana, Bursa, Diyarbakır, İzmir, Muş ve Tokat illerinde faaliyet gösteren 7 çiftçimize sizin huzurlarınızda traktörlerimizi hediye ediyoruz” dedi.
Tarım sektörü önemli
Tarımın ve traktörün Türk çiftçisi açısından öneminin de altını çizen Koç şunları söyledi: “Gerek üretim, gerek hasıla gerekse de sağladığı istihdam açısından tarım sektörü ekonomik ve stratejik açıdan tartışılmaz önem taşımaktadır. Türk Traktör, 57 yılı aşkın süredir Türk tarımı ve çiftçisine hizmet ediyor. Türk çiftçisi her gün daha iyiyi daha verimli üretmeye çalışırken Türk Traktör de teknolojik gelişme ve imkanları kullanarak çiftçimize en iyiyi sunuyor.”

KAYNAK : http://www.hurriyet.com.tr

Bir Cevap Yazın