Koca: Mısır Fiyatlarının Bu Yıl Yüksek Olacağını Bekliyoruz

0
1198

Beypiliç KocaBEYPİLİÇ A.Ş GENEL MÜDÜRÜ KOCA: MISIR FİYATLARININ BU YIL YÜKSEK OLACAĞINI BEKLİYORUZ. BUNUN İÇİN YEM OLARAK MISIR YERİNE BUĞDAY KULLANMAYA KARAR VERDİK” 

ANKARA (A.A) – Beypiliç A.Ş Genel Müdürü Sait Koca, mısır fiyatlarının bu yıl yüksek olmasını beklediklerini, bu nedenle yem olarak mısır yerine buğday kullanmaya karar verdiklerini bildirdi.
     Koca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de bu yılki mısır rekoltesinin, geçen yılın altında olacağını tahmin ettiklerini söyledi.
     Bu duruma çiftçinin mısır yerine geçen yıl yüksek fiyattan alıcı bulan pamuk ekmeyi tercih etmesinin neden olduğunu savunan Koca, ”Zaten mısır bize yetmiyordu. Bir de bu yıl üretim az. Bunun sonucu olarak mısır fiyatlarında bu yıl bir kaos yaşanması söz konusu” dedi.
     Mısır üretimi ile ilgili olarak devletin henüz bir tedbir almadığını öne süren Koca, şunları söyledi:

”Biz, mısır fiyatlarının bu yıl yüksek olacağını bekliyoruz. Bunun için yem olarak mısır yerine buğday kullanmaya karar verdik. Sektörün genelinde de böyle bir eğilim var. Stoklarımızı ağzına kadar buğdayla doldurduk. Mısırda yaşanabilme ihtimali olan sorunu, buğday kullanarak çözeceğiz. Bu yıl köylünün buğdayda yaşayacağı soruna da böylelikle çözüm getirmiş olduk. Bu yıl unluk vasfında olmayan buğday çok fazla. Bizler de yemlik olarak yoğun alıma geçtik. Bu sayede çiftçi de mutlu bir yıl geçirir oldu.”

Bir Cevap Yazın