Komşuyla Tarımda İşbirliği!

0
853
Komşuyla Tarımda İşbirliği!

Türkiye ile Yunanistan arasında tarımsal alanda işbirliğini öngören anlaşma, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Atanasyos Saftaris tarafından imzalandı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK) tarafından düzenlenen Türkiye – Yunanistan 2. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi(YDİK) toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras’ın katılımıyla Dolmabahçe Sarayı’nda yapıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras’ın başkanlık ettiği toplantıda bazı Türk ve Yunan bakanlar bulundu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in de katıldığı toplantı sonrasında iki ülke arasında 25 anlaşma imzalandı.

Söz konusu toplantıda Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Yunanistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Tarım Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Atanasyos Saftaris tarafından “imzalandı. Anlaşma bitkisel üretim ve bitki sağlığı konuları, Gıda güvenilirliği ve hijyen uygulamaları, gıda güvenliği, hayvan yetiştiriciliği, ıslahı ve hayvan sağlığı, su ürünleri, tarımsal altyapı ve mekanizasyon, modern sulama sistemleri, üretim ve pazarlama konuları, sulama projeleri alanlarında işbirliği yapılmasını öngörüyor.

cihan

Bir Cevap Yazın