Korkuteli Ziraat Odası Çiftçileri Uyardı

0
733
Korkuteli Ziraat Odası Çiftçileri Uyardı

Korkuteli Ziraat Odası, çiftçilere SMS göndererek 2013 yılı Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği ile Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği başvuru sürelerinin 31 Aralık 2013 tarihi itibariyle sona ereceğini belirtti.

Korkuteli Ziraat Odası Başkanı Musa Fikri Büyükçetin, çiftçileri SMS ile 2013 yılı Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği ile Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği başvuruları konusunda uyardıklarını söyledi. 14 Mayıs 2013 tarihinde başlayan destekleme müracaat süresinin 31 Aralık 2013 tarihinde sona erdiğini belirten Büyükçetin, “2013 Yılında ÇKS kaydını güncellemeyen ve Mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi desteği dilekçesi vermeyen çiftçilerimizin desteklemeden faydalanabilmeleri için son başvuru tarihine kadar Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı oldukları İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimize başvuru yapmaları gerekmektedir” dedi.

Advertisement

Büyükçetin, “Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için 31 Aralık 2013 tarihine kadar Çiftçi Kayıt Sistemine ilişkin güncellemelerini ve kayıtlarını yapmaları, Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği ile Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği başvurularını yapmaları gerekmektedir” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın