Köyceğiz’de Sel Sonrası Yaralar Sarılıyor

0
842
Koycegizde-Sel-Sonrasi-Yaralar-Sariliyor

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde üreticiler selin yol açtığı yaraları sarmaya başlarken, ulaşıma kapanan Muğla-Fethiye karayolu yeniden trafiğe açıldı.

Köyceğiz ve çevresinde etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle gece geç saatlerde başlayan yağmur ve fırtınayla Ortaca ilçesi sınırları içinde bulunan Kocabel mevkiinde dağdan düşen kaya parçaları yolu kapatmıştı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik ile Bölge Trafik ekipleri kapanan yolda önlem alarak Fethiye istikametinden gelen araçları Dalyan yolu istikametine göndermişti.

Karayolu ekipleri Köyceğiz ile Ortaca ilçesi arasında bulunan karayolunda açma ve temizlik çalışmaları hızla devam ediyor. Köyceğiz’e bağlı Nasufdede ve Kavakarası köylerindedün meydana gelen şiddetli yağmur nedeniyle seralarındaki ve narenciye bahçelerindeki mahsulleri kullanılamaz hale gelen köylüler, yaralarını sarmaya çalışıyor. Sel baskınından zarar gören seralarda ise, sera sahipleri selden zarar gören fidelerini ilaç vererek canlandırmaya başladı.

Köyceğiz ilçesine bağlı Nasufdede, Kavakarası köylerinde yaşanan şiddetli yağmurun meydana getirdiği hasar onarılmaya başlandı. Köyceğiz Kaymakamlığı, Tarım Gıda ve hayvancılık İlçe Müdürlüğü personelinin katılımıyla oluşacak ekiplerin hasar tespit çalışmalarına göre yaklaşık 100 çiftçiye ait 250 dönüm sera alanı yanı sıra narenciye bahçeleri ve iki arıcıya ait 110 kovan arının zarar görmesine yol açan şiddetli yağışının ardından hasar tespiti yapılacak.

Nasufdede köyünde seracılık yapan Kazım Yiğit, köyde birçok seranın bulunduğu 250 dönüm alanın zarar gördüğünü belirterek, “Dün ne oldu ise bir saatin içinde oldu; aşırı yağmur ile birlikte Yuvarlak Çay taştı. Seralarımız su ile doldu. Allahtan can kaybımız yok. Gördüğünüz gibi burada bir metrenin üstüne kadar su yükseldi. Domateslerimiz seraların içinde su altında kaldı; ne yapacağımızı şaşırdık. Bizler geçimimizi bu işle sağlıyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

haber365

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? #tarimsalhaber,#tarimhaber,#tarimhaberleri,#tarimsaldesteklemeler,#hayvansalvebitkiselüretim ve daha fazlası için www.etarim.net
Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz
https://www.facebook.com/pages/ETARIMNET-Tar%C4%B1m-%C4%B0nternette/191827587529430
twitter :https://twitter.com/tarimhaberleri

Bir Cevap Yazın