Köylüye koyun ve fidan dağıtıldı

0
1234
köylüye koyun ve fidan dağıtıldı

Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde köylüye koyun ve fidan dağıtımı yapıldı. Geçtiğimiz yıl 7 köyde yapılan dağıtımlarda 220 koyun ve 11 damızlık koç üreticiye ulaştırıldı.

köylüye koyun ve fidan dağıtıldı
Valiliğin geliştirdiği Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında yapılan törene Vali Yardımcısı Hüseyin Eren, Özel İdaresi Genel Sekreteri Kemal Demirel, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kasım Piral, Büyükorhan Kaymakamı Levent Yetkin, Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen ile vatandaşlar katıldı. Vali Yardımcısı Hüseyin Eren, projenin amacının insanca yaşama ve yaşatma olduğunu dile getirdi. Devletle vatandaş işbirliği ile uygulanan bir kalkınma modeli oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Eren, şu bilgileri verdi: “Özellikle koyunculuk projesindeki dönüşümler ile projenin uygulama alanı sürekli genişlemekte, yeni hak sahiplerinin de projeden yararlanabilmesi sağlanmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzün teknik desteği, Kaymakamlıklarımızın koordinasyonu ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimizin uygulamaları ile hayat bulan kırsal kalkınma projelerinin yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim.”
Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kasım Piral ise gerek bakanlık destekleri ve gerekse valiliğin projeleri ile bölge tarımına büyük destek sağlandığını söyledi. Projeden yararlanan hak sahiplerini projelere sahip çıkmaya çağıran Piral, uygulamanın bölgenin ekonomik ve sosyal yapısına önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.
Konuşmaların ardından hak sahiplerine koyun, fidan, çilek fidesi ile bağ çubukları dağıtıldı. 2003 yılında 5 köyde 250 koyun ve 25 damızlık koçla başlayan projede kapsamında geçtiğimiz yıl 7 köyde 220 koyun ve 11 damızlık koç dağıtıldı. 2003’ten bu yana toplam 5 bin 930 koyun ve koç köylüye verildi.

Cihan Haber Ajansı

Bir Cevap Yazın