tercihlerde son 3 gun
tercihlerde son 3 gun

Tercihlerinizi son güne kadar değiştirebileceğiniz bu süreçte, son güne bırakmamanızı tavsiye ediyoruz. Zira bir önceki merkezi atamalarda, son gün sistemde büyük bir yoğunluk yaşanmış ve bu yoğunluktan dolayı son gün Ösym sitesine birçok aday giriş yapamamıştı.
Hatta tercihlerini son güne bırakan bazı adaylar, yoğunluktan dolayı tercih bile yapamamıştı. Ösym’den tercihler için ek uzatma süresi istenmesine rağmen Ösym bu konuya sıcak bakmamış ve süreyi uzatmamıştı.
Bu sene yoğunluk yaşanır mı ya da sistemde sıkıntı olur mu bilmiyoruz; ama siz yine de çok özel bir durumunuz yoksa mağdur olmama adına tercihlerinizi son güne bırakmayın. Son gün, sadece yaptığınız tercihleri kontrol etmek için sisteme girin.
2013/1 Memur Alımlarına Kimler Başvuru Yapabilir?

Çift yıllarda alınan KPSS b grubu puanları ile toplamda 4 tane merkezi yerleştirme yapılmaktadır. 2012 puanı 2014 yılındaki yeni KPSS’ye kadar geçerlidir ve bu puanlarla 4 merkezi alım yapılacaktır. Bunlardan birincisi(2012/2) 2012 Kasım sonunda yapılmıştı. İkincisi(2013/1) ise 24 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında olacak.
Üç öğrenim düzeyinden kontenjan olacak
2012 KPSS lisans, önlisans(iki yıllık) ve ortaöğretim(lise) düzeyinde yapılmıştır. Tercih kılavuzunda her üç öğrenim düzeyinden de kontenjanlar yer alacak.
3 Temmuzda mezun durumda olmayanlar tercih yapamaz
Buna /göre aşağıdaki adaylar 2013/1 alımlarında tercih yapamaz:
1- Sınava girdiği öğrenim düzeyinden mezun durumda olmayanlar tercih yapamaz. Örneğin, lise düzeyinden giren bir aday okul bitmeden tercih yapamaz. lisans ve önlisans mezunları için de aynısı geçerli.
2- Bütünleme sınavlarına kalanlar tercih yapamaz. Bazı üniversitelerin bütünleme sınavları ile beraber aday mezuniyet tarihi 3 temmuz sonrasına sarkmaktadır ve bu adayların tercih yapması mümkün değildir.
3- Yaz stajı olanlar tercih yapamaz. Hemşirelik gibi okul bitiminde staj yapan ve diplomasını geç alan bölümlerden mezun olanlar 2013/1 alımlarında tercih yapamaz.
Bakaya kalanlar tercih yapamaz
Devlet Personel Başkanlığının resmi websitesinde yer alan bilgiye göre bakaya durumunda olanlar KPSS yerleştirmelerinde tercih yapamazlar.

Advertisement

haber46

Bir Cevap Yazın