KPSS’den yüksek puan almanın 10 püf noktası

1
889
kpss

Ülkemizde her geçen yıl önemi giderek artan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), memur olma hayali kuran adayların ciddi bir hazırlık sürecinden geçip, milyonlarla yarıştığı bir sınav haline dönüşmüştür.
KPSS’den yüksek puan almak istiyorsanız birçok öğrencinin yaptığı yanlışı siz yapmayın. Sınava bir iki ay kala çalışmaya başlamayın. Eğer KPSS’den yüksek puan almak istiyorsanız 8-10 ay öncesinden çalışmaya başlayın!

KPSS’DE YÜKSEK PUAN ALMANIN 10 PÜF NOKTASI
1. KPSS’ye çalışmaya zamanında başlayın birçok öğrencinin yaptığı yanlışı siz yapmayın. Nedir bu yanlış? Sınava bir iki ay kala çalışmaya başlamak…

Eğer KPSS’den yüksek puan almak istiyorsanız 8-10 ay öncesinden çalışmaya başlayın; çünkü öğrendiklerinizin tamamen oturması uzun bir süre gerektirir.

2. KPSS’den başka bir hedefiniz olmasın KPSS’ye hazırlanırken, aynı zamanda ALES, KPDS, yüksek lisans, ikinci üniversite gibi hedefleriniz veya faaliyetleriniz olmasın..

3. Kendinizi bir anda bıktırıp, sonra gevşemeyin yine yapılan bir yanlış, büyük bir hevesle başlayan aşırı çalışma ve sonradan bırakmadır. İlk günler bir-iki saatle başlayıp yavaş yavaş çalışma temponuzu artırın.

4. Matematik bilgilerinizi oturtun öğrenilmesi uzun bir süreç isteyen ilk derslerden bir tanesidir matematik. Bunun için de matematik çalışmaya zamanında başlamak ve asla pes etmemek gerekir.

5.Başarı ayrıntılarda gizlidir KPSS’den yüksek puan alanların ayrıntılara önem veren kişiler olduğu bilinmektedir. Geneli herkes bilir; önemli olan özele girmektir. Çoğu defa sorular hiç umulmayan ayrıntılardan gelir?

6. Özet çıkarmaya üşenmeyin KPSS’de başarılı olmak için mutlaka çalıştığınız konuların özetlerini çıkartıp notlar tutun. Bu sayede kolay tekrar etme şansınız olur.

7. Konuları iyice kavramadan testlere geçmeyin çok soru çözmeniz gerekiyor tabii ama konular üzerinde iyice çalışıp anlamadan sorulara geçerseniz çok zorlanırsınız. Ve daha da önemlisi zaman kaybedersiniz.

8. Herhangi bir dersi gözden çıkarmayın KPSS’den yüksek puan almak istiyorsanız, zor kolay ayrımı yapmadan bütün derslere yoğunlaşmalısınız.

9. Deneme ve test çözmek için zamanınız kalsın konularınızı bitirmek için son günleri beklemeyin. Sınava üç ay kala, konularınız bitmiş olsun. Artık bol bol soru çözüp, denemelerle kendinizi deneyin ve eksik konularınızı tekrar gözden geçirin.

10. Zamanla Yarışın KPSS’de çoğu aday zamanın yetmediğinden şikayetçi olur. Bunun de yöntemi denemelerde kendinize zaman kotası koymak yani zamanla yarışmaktır. Bu sayede zaman konusunda da egzersiz yapmış olursunuz.

GEÇMİŞ YILLARDAKİ SORULARA BAKIN
ÖSYM’nin geçmiş yıllarda yapmış olduğu KPSS’nin 2006-2012 yılları arasında olan sınav sorularının da kendi web sitesinde olduğunu ve adayların sınava girmeden bu soruları da deneme sınavı şeklinde mutlaka çözmesi gerektiğini hatırlatmamızda fayda var. Verdiğimiz önerilerin tüm adaylara faydalı olmasını ve istedikleri hedefe ulaşmalarını dileriz. Başarılar.

kaynak:memurhaber

1 Yorum

Bir Cevap Yazın