Kredi Borçlarının Ertelenmesini Talebi…

2
1253
Para

ParaYenişehir ilçesindeki bazı oda ve kooperatif başkanları, olumsuz hava koşulları nedeniyle zarar eden ilçedeki çiftçilerin kredilerinin ertelenmesini istediler.

Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, Muhtarlar Derneği Başkanı Yücel Ok, Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Hakkı Çetin ve Yaş Sebze ve Meyve Üreticileri Kooperatifi Başkanı Habil Tuğul’un katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Yenişehir Yaş Sebze ve Meyve Üreticileri Kooperatifinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Tuğul, ilçedeki çiftçilerin bu yıl yaşanan kırağı ve don olayları nedeniyle yaklaşık 40 milyon zarar ettiğini belirtti.

Ziraat Odası Başkanı Aktaş da, meyvelerin soğuk havalarda zarar görmelerinden dolayı sigortalandığını hatırlatarak, “Aynı şekilde sebzelerin de sigortalanmasını istiyoruz” dedi.

İlçe Tarım Müdürlüğünün hasar tespiti yapmasını dile getiren başkanlar, çiftçinin kredilerinin de ertelenmesini talep ettiler. (AA) BURSA

2 YORUMLAR

  1. Kredi borçlarını erteleme alışkanlık haline getirilmesin.Gerçek bir zarar varsa ertelensin.Yada tarım sigortaları karşılasın.Bende konut kredimi erteletmek istiyorum.İşsizim.

    • Nuri bey şayet sizde çiftçi iseniz ve zarar görmüşsenüz söz konuyu haberi emsal gösterebilirsiniz. Tabi istenilen talep gerçekleşmiş ise emsal olarak gösterip borcunuzun ertelenmesini talep edebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın