Kula’da Hibe Destekli Traktörler Dağıtıldı

0
970
Kulada-Hibe-Destekli-Traktorler-Dagitildi

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun Avrupa Birliği Fonundan verdiği yüzde 50 hibe destekli traktör ve ekipmanlarından faydalanmak üzere proje hazırlayan 17 çiftçiye Kula’da yapılan törenle anahtarları teslim edildi.

Törene Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş Ak Parti İlçe başkanı Nejat Gülmez Belediye başkan vekili Mehmet Leblebici Belediye meclis üyeleri İlçe tarım Müdürü Atakan Bedez STK Yöneticileri, Kurum Müdürleri, Kaya A.Ş yetkilileri çiftçiler ve davetliler katıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan ve projelerin yazılmasında destek birimi oluşturan Kaya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kaya, “Kula İlçe Tarım Müdürlüğü’nün ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu katkılarıyla şu anda teslimatını yapacağımız traktör ve ekipmanların çiftçilerimize kazandırdıkları için bu projeye emeği geçenlere teşekkür ederim. Kaya A.Ş olarak bünyemizde çiftçilerimize destek amaçlı proje ekibi kurduk ve proje başvurularını yaptık yapıla başvurular ile birlikte Manisa ili genelinde 33 proje kabul edildi bunlardan 17 sinin Kula ilçesinde olması bizi çok mutlu etti, Kaya A.Ş olarak çiftçilerimize ve halkımızın menfaatine yönelik hangi Kurum ve Kuruluşlar proje üretiyor ise iş birliği yapmaya devam edeceğiz. diye konuştu.

Anahtar dağıtım töreninde konuşan Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş ise projeyi hazırlayan ve onaylayanlara teşekkür ederek, “33 projenin 17 tanesinin Kula ilçemizden olması yani en büyük payın Kula’daki çiftçilerimizden olmasının gururunu yaşıyoruz. Bu projelerin Kula çiftçilerini teşvik edeceği de şüphesizdir. Uygulanan büyük bütçeli projelerin yanında kırsal alanda çiftçilerimizin ürün çeşitliliği sağlanması için de projelerin kabul edilmesi ve bu tür projelerle tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, arıcılık ve süs bitkisi yetiştiriciliğinin artırılması amaçlanmaktadır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 17 çiftçiye anahtarları protokol üyeleri tarafından teslim edilerek traktör ve ekipmanları incelendi.

haber724

Bir Cevap Yazın