Kulu’da çiftçiler aspir ve nadas konusunda bilgilendirildi

0
980
/kuluda-ciftciler-aspir-ve-nadas-konusunda-bilgilendirildi

Konya’nın Kulu ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığı tarafından çiftçiler, düzenlenen toplantıda aspir eğitim programı ve nadas alanlarının azaltılması konusunda bilgilendirildi.

Kulu Ziraat Odası Başkanlığındaki toplantıya, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tufan Kaya, Kulu Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan, Konya Selçuk Üniversitesi Prof. Dr. Fikret Akın Erdem ve Bitkisel Üretim Şube Müdürü Dr. Celal Yıldız ve çiftçiler katıldı.

Toplantıya konuşmacı olarak Prof. Dr. Fikret Akın Erdem ve Bitkisel Üretim Şube Müdürü Celal Yıldız katıldı. İlçede kıraç alanların fazla olmasından dolayı ve nadasa bırakılan arazi miktarının çokluğundan bu tarlaların boş kalmaması açısından hububat, aspir yetiştiriciliği konuları sinevizyon eşliğinde anlatıldı. Sözleşmeli ekim yapılması durumunda ekilecek tohumluk temininden mahsulün satışına kadar olan konularda firmaların sahip çıkılacağı kaydedildi.

Nadasa bırakılan alanların veya tarlaların A.F.E. veya Aspir yetiştiriciliği yapılarak boş kalan arazilerin değerlendirilmesi konusunda çiftçinin gelir elde etmesinin ülke ekonomisine de katkı sağlayacağı vurgulandı

haber46

Bir Cevap Yazın