Kuraklık, Yerini Sel Tehdidine Bıraktı

0
941
Kuraklik-Yerini-Sel-Tehdidine-Birakti

Manavgat’ta cumartesi günü sabah saatlerinde başlayan ve şiddetini artırarak devam eden yağmur, şehir merkezinde günlük yaşamı olumsuz etkiliyor, cuma günü uzun süredir yağmur yağmaması nedeniyle kuraklıktan bahsedilen Manavgat’ta yağmurla birlikte taşkın tehlikesi ortaya çıktı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Manavgat’ta cumartesi gününden beri metrekareye ortalama 200 metreküp yağmur düştü. Şiddetli yağışın yanında çevredeki derelerden gelen sel suları Manavgat ırmağındaki su seviyesini yükseltti. Irmak kenarında bulunan işyerlerinde ve ırmak üzerinde bulunan turist teknelerinde olası bir taşkına karşı tetikte bekliyor.

Manavgat’ta tatillerini geçiren turistlerin yanısıra sokağa çıkan vatandaşlar şiddetli yağmur nedeniyle zor anlar yaşıyor. Vatandaşlar ellerindeki şemsiyelere rağmen yağmurdan korunabilmek amacıyla işyerlerinin saçakları altında yağmurun etkisinin geçmesini bekliyor. Yollarda biriken yağmur suları ve araçların hızla suya girmesi kaldırımlardaki vatandaşları zor durumda bırakıyor.

Manavgat’ta 3 gündür etkili olan yağışların perşembe gününe kadar aralıklarla etkisini sürdüreceği bildirildi.

haber46

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? #tarimsalhaber,#tarimhaber,#tarimhaberleri,#tarimsaldesteklemeler,#hayvansalvebitkiselüretim ve daha fazlası için www.etarim.net
Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz
https://www.facebook.com/pages/ETARIMNET-Tar%C4%B1m-%C4%B0nternette/191827587529430
twitter :https://twitter.com/tarimhaberleri

Bir Cevap Yazın