lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri

1
6638

Lavabolar saç kılları, içerisine atılan kağıt parçaları, çay posası, evimizde tadilat varsa tadilat sırasın da oluşan durumlardan dolayı tıkanabilir. Lavaboları tıkanmalarını önlemek için uzun bir çubuk veya tornavida yardımı ile üzerinde bulunan delikleri karıştırarak bu sorunu kısa bir süreliğine çözebilirsiniz.

Lavabo tıkanıklığı açma için öncelikle lavabo açıcılar çok mantıklı gelebilir fakat ilerleyen zamanlarda bu lavaboların içerisinde kirli suların ve yağların birikmesine yol açabilir. Bu lavabo açıcıları çok fazla kimyasal içermektedir ve sadece geçici çözüm yoludur.

Bunun için lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri uygulanır lavabo içerisinde ki kirli suyu boşaltınız ve iyice temizleyiniz daha sonra lavabonun içerisine sıcak su koyunuz. Daha sonra boşaltınız böylece lavaboyu az bir şeyde olsa temizlemiş olursunuz. Bu yapmış olduğunuz sıcak su dökme işlemi lavabonun içerisinde birikmiş olan yağları çözecektir. Sıcak suyun yapılışı : Sıcak suya bir bardak karbonat ve yarım bardak sirke ekleyin ve gider borusuna boşaltın. Eğer bu yöntem işe yaramış ise bakkallardan veya marketlerden alacağınız lavabo açmak için kullanılan lavabo aç alınız. Bu lavabo açları kullanırken dikkatli kullanınız. Zira içerisinde çok fazla toz ve sıvı kimyasal bulunmaktadır. Bu yüzden lavabo açların kullanım talimatlarını okuyunuz.

Yukarıda yazılanları yapmaktan korkuyor veya yapmak için yeterince zaman bulamıyor musunuz ? Bu durumda her işin bir şirketi olan günümüzde çareyi lavabo açan şirketleri aramalısınız. Peki ya onlar nasıl sizin açamadığınız lavaboları nasıl açıyor diye soracak olursanız. Ellerinde root yani motorları olan şirketlerdir ve son teknolojiyi takip ederler. Çoğunuz elinde bulunmayan aletler ile lavaboları açarlar ve bu işlemleri çok ucuz fiyatlara yaparlar. Bu şirketler çoğu illerimizde vardır. Kesinlikle lavabolarını açamayanlar şirketleri aramalılar yoksa evleri su altında kalabilir para vermek istemiyorum diyenler daha büyük zararlara girebilirler. Islanan halılar, koltuklar ve parkeler sizlere daha büyük bir paralara bedel olabilir.

Kaynak : http://www.lavabotikanikligiacma.net

1 Yorum

Bir Cevap Yazın