Malatya’da Tarımsal Destek Ödemesine Başlandı

0
1090

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme Ödemesi’nin Malatya’da başladığı bildirildi.

Malatya Tarım İl Müdür Vekili Ramazan Aytekin tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Tarımdan geçimini sağlayan kişilerin bilgi ve beceri düzeyinin artırılması, üretim ve işletme maliyetleri düşülmesi, verimin ve kalitenin yükseltilmesi, ürünlerin pazarda daha kolay ve yüksek fiyatla alıcı bulması, bunun sonucunda tarımdan geçimini sağlayan kişilerin refah ve gelir düzeyinin arttırılması için bakanlığımız çalışma yapmıştır. Bakanlığımızın temel görevlerinden biri de Çiftçi Eğitimi ve Yayım çalışmalarıdır. Temelde mevcut faaliyetlerin daha iyi, daha doğru yapılması, yeni bir faaliyetin tanıtılması, benimsendirilmesi ve işin asıl ehli insanlar tarafından yapılması anlayışı vardır”ifadelerini kullandı. 

“Bu sistem içerisinde faaliyet gösterecek olan özel sektör alt birimleri yönetmelik ve uygulama esaslarında belirlenmiştir. Bunlar; Üretici örgütleri ve Ziraat Odaları, üretici ve yetiştirici birlikler, dernek ve vakıflar, Tarımsal Şirketler, serbest çalışan firmalar ve müteşebbislerdir” diyen Aytekin, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteklemeleri kapsamında, Malatya’nın Akçadağ, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Yazıhan, Yeşilyurt ilçeleri ve Merkez de toplam 177 çiftçi müracaat etmiş olup, her bir çiftçi için 500 TL olmak üzere toplam 88 bin 500 TL çiftçilerimize Merkez ve İlçe Ziraat Bankaları tarafından ödenmeye başlanmıştır.

Haber Kaynağı: Gıda Tarım Portalı – www.gidatarim.com

Bir Cevap Yazın