Manavgat’ta çıplak elle ekmeğe dokumanın önüne geçilecek

0
1059
kaymakam emir osman bulgurlu

ANTALYA – Antalya Manavgat’ta Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, fırınların denetimini sıkı takibe aldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, gıda mühendisleri Manavgat İlçe Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’nun talimatı ile fırınları belirli program doğrultusunda denetleyecek.

kaymakam emir osman bulgurlu

Kaymakam Bulgurlu, ilçede toplu gıda üretim ve tüketim yerlerinin sürekli denetleneceğini belirtti. Bulgurlu, gıda mühendislerinin, fırınlarda un çuvallarının istiflenmesi, hamur karılan alan, ekmek pişirilen fırının temizliği, çıplak elle ekmek satımı, çıplak elle ekmek satımı ve para alımı, sabahın erken saatlerinde ekmek büfelerine ekmek konulması gibi konularda rapor hazırlayacaklarını kaydetti.

Bulgurlu, “Manavgat’ta gıda tüketiminde halk sağlığına özel önem veriyoruz. Bunların başında da fırınlar geliyor. Vatandaşın sofrasına gelen ekmeğin hangi şartlarda hazırlandığını bilmesi en doğal hakkı. Gıda denetimleri ile ekmeğe çıplak elle dokunmanın önüne geçmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

2 DOMUZ ÇİFTLİĞİ SIKI DENETLENECEK

Öte yandan Bulgurlu, ilçede bulunan 2 domuz çiftliğini de yakın takibe aldıklarını söyledi. Manavgat’ta Çeltikçi ve Kızıldağ köyünün bir mahallesinde domuz çiftliği bulunduğu bilgisini veren Bulgurlu, bu 2 çiftlikte et kesiminin hangi şartlarda yapıldığı, ruhsatı olup olmadığı, soğuk hava depoları, veteriner hekim kontrolünde kesim yapılıp yapılmadığı, etin depolanması, etin muhafazası, et kesim aletlerini kontrolü ve etin nereye satıldığı konularında geniş çaplı denetim yapılacağını kaydetti.(CİHAN)

Bir Cevap Yazın