Mandalina Ağaçlarını Çaldılar

0
854
Mandalina Ağaçlarını Çaldılar

Balıkesir’in Havran ilçesinde bir vatandaşa ait mandalina tarlasında ekili olan 80 mandalina ağacını meyveleriyle birlikte çaldılar.

Edinilen bilgiye göre, Çevre Yolu kenarında bulunan Dr. Tarık Kökden’e ait tarlaya gelen hırsızlar, 80 adet mandalina ağacı ile birlikte, erik ve kiraz ağaçlarını kökünden çıkartarak çaldılar. Tarlasına geldiğinde büyük şok yaşayan Tarık Kökden, “Bize hiçbir bilgi verilmeden tarlamızdaki 80 madalina ağacı, bazı erik, kiraz ve benzeri meyve ağaçlarının köklendiğini tarlanın dümdüz edildiğini gördüğümde şok oldum. Hemen soluğu Havran Belediyesi’nde aldım. Belediye Başkan Yardımcısına tarlayı gösterdim ve o da çok şaşırdı. Şok oldu. İzinsiz birinin tarlasına girilip ağaçların kesilmesi suç değilmi? Tabiri yerindeyse haneme tecavüz edildi. Mağdurum ve adalet istiyorum” dedi.

Tarık Kökden, tarlanın yanında inşaat çalışması olduğunu söyleyerek, “Belediye burada imar uygulaması yapmış. Yol geçtiği için kepçe gelmiş buraya kadar. Her şey yolunda. Ancak yol açılırken benim tarlama izinsiz bilgim olmadan nasıl giriyor? Ağaçları nasıl köklüyor? Hukuk ülkesinde yaşıyoruz. Bir ağaç kolay mı yetişiyor? 1982 yılından beri buradaki 80 mandalina ağacını ve diğer kiraz, erik ağaçlarını biz bir çocuk büyütür gibi büyüttük. İnsan öldürmekle ağaç kesmek arasında ne fark var. Burada ağaç katliamı yaşanmıştır. Bu ağaçları kesenlere hem bu dünyada, hem de öbür dünyada emeğimi helal etmiyorum. Edremit Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundum. Tarlama izinsiz girip ağaçlarımı kesen kişi yada kişilerin cezasını çekmesini istiyorum” dedi.
Havran Belediye Başkanı Hasan Lofçalıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tarık bey bizim aile dostumuz. İstediği zaman bana ulaşabilir. 24 saat telefonum açık. Ben her zaman mağdurun yanındayım. Burada Tarık bey mağdur olmuştur. Ağaç kesen baş keser. Bir ağaç kolay mı yetişiyor? Tarık beyin sonuna kadar yanındayım. Kim yaptıysa cezasını çeksin” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın