Marmarabirlik 19 Nisan’da ödeme yapacak

0
877
Marmarabirlik 19 Nisan'da ödeme yapacak

Marmarabirlik, 2012-2013 kampanya döneminde aldığı 44 bin 550 ton ürünün son dilim ödemesi olan 25 milyon TL’yi 19 Nisan’da ödeme kararı aldı.

Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa yaptığı yazılı açıklamada, yılın ilk üç ayında artan satışların birlik imkanlarını iyileştirerek 25 milyon TL’lik ödemeyi erkene çekme olanağı yarattığını söyledi. Asa, yönetim kurulu olarak yaptıkları değerlendirme sonunda, daha önce 17 Mayıs olarak açıkladıkları son dilim ödemeyi, bir kuruş dahi kredi kullanmaksızın 19 Nisan’da yapma kararı aldıklarını belirtti. 2012-13 kampanya döneminde Marmarabirlik üretici ortaklarından 137 milyon TL değerinde 44 bin 500 ton ürün almıştı.

Başkan Hidamet Asa, kampanya sonunda gübre ve zirai ilaç olarak dağıtılan ayni kredi alt limitini 600 TL olarak belirlediklerini hatırlatarak, birliğin imkanlarının iyi olması nedeniyle geçen yılki kredi borçları ertelenen üreticiler de dahil olmak üzere 500 TL’lik ek kredi limiti belirlendiğini açıkladı.

Hidamet Asa, “Bu durum gösteriyor ki Marmarabirlik, olanakları doğrultusunda gerektiğinde ödeme tarihini geriye çekebiliyor, kredi miktarlarını artırabiliyor, borçları erteleyebiliyor. Bu vesileyle gerektiğinde ortaklarımızın da kooperatiflerine ve birliğe karşı anlayışlı olmalarını ve sahip çıkmalarını bekliyoruz” dedi.

dunya.com

Bir Cevap Yazın