Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği

0
1172
mazot, gübre, toprak analizi desteği
mazot, gübre, toprak analizi desteğiKilis Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Eker, 2011 yılı mazot, gübre ve toprak analizi desteği için son başvuru tarihinin 31 Aralık olduğunu bildirdi. 
Eker, yaptığı yazılı açıklamada, desteklemeden yaralanmak isteyen çiftçilerin 31 Aralık 2011 tarihine kadar 2011 yılı üretim sezonu için Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlarını yaptırmaları veya mevcut kayıtlarını güncelleyerek, destek başvuru dilekçelerini vermeleri gerektiğini bildirdi.
Eker, şunları kaydetti:
“Tebliğe göre peyzaj ve süs bitkileri, özel çayır, mera ve orman emvali alanlar için dekar başına 2,5 TL mazot, 3,5 TL gübre, hububat, yem bitkileri, baklagiller, yumru bitkiler sebze ve meyve alanları için dekar başına 3,75 TL mazot, 4,75 TL gübre, yağlı tohumlu bitkiler ve endüstri bitkileri alanları için dekar başına 6 TL mazot, 6 TL gübre ve toprak analizi yaptıran çiftçilerimize dekar başına 2,5 TL destekleme ödemesi yapılacaktır. Çiftçilerimizin bu destekten faydalanabilmesi için 31 Aralık 2011 tarihine kadar Çiftçi Kayıt Sistemine 2011 yılı üretim sezonu için kayıtlarını yaptırmaları veya mevcut kayıtlarını güncelleyerek, mazot, gübre ve toprak analizi desteği başvuru dilekçelerini vermeleri gerekmektedir.”

Bir Cevap Yazın