Meralara Gübre Atıldı

0
924
Meralara Gübre Atıldı

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Mera Islah ve Amenajman Projesi devam eden köylerin Köy Muhtarlıklarının işbirliği içerisinde mera alanlarına 60 ton azotlu gübre atıldı.

İl Müdürü Harun Kabaoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada “İlimizde mera ıslah ve amenajman projesi çalışmalarına devam ediyoruz. Bu kapsamda mera alanlarına 60 ton yüzde 21 Amonyum Sülfat gübresi atılmıştır. Mera alanlarını gübreleyerek ot üretimini ve otun besin değerini artırmayı hedefliyoruz. Böylece hayvancılığımızın temel ihtiyacı olan kaliteli kaba yem ihtiyacının bir bölümü karşılamış olacağız. Gübreleme yaparak ot üretimini dolayısıyla otlatma kapasitesi artırdığımız mera alanlarından daha verimli faydalanabilmek için 15 Nisan tarihinden önce mera alanlarında hayvan otlatmaması gerekir” dedi.

2014 yılı mera ıslah çalışmaları kapsamında Düzce İli Merkez İlçesi Ballıca, Kuşaçması, Ozanlar, Yakabaşı, Yenikaraköy, Yenitaşköprü; Çilimli İlçesi Alacamescid, Sarımeşe; Gölyaka İlçesi Açma ile Gümüşova İlçesi Elmacık, Kıyı, Yakabaşı Köylerinde bulunan toplam 2 bin 862 dekar mera alanı gübrelenmiş oldu.

Bir Cevap Yazın