Mersin Karayollarına 15 Bin Fidan Dikildi

0
751
Mersin-Karayollarina-15-Bin-Fidan-Dikildi

Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, 2013 yılında 15 bin fidan dikerek 62 kilometrelik karayolu kenarı ağaçlandırması yaptıklarını, 2014’te de en az 60 kilometre karayolu kenarı ağaçlandırması yapacaklarını kaydetti.

Mersin Orman Bölge Müdürü Baca, yazılı bir açıklama yaparak karayolu kenarlarının ağaçlandırılması çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Bölge müdürlüğü olarak karayolları kenarlarını hızla yeşillendirmeye çalıştıklarını ifade eden Baca, 2013’te Mersin sınırları içerisinde hedeflerine yaklaşarak 62 kilometrelik karayolu kenarı ağaçlandırması yaptıklarını belirtti.

Advertisement

Baca, bu kapsamda sedir, dişbudak, akçaağaç, mavi servi, badem, ceviz, sabin ardıcı, zakkum türlerinden oluşan yaklaşık 15 bin adet fidanın yolların her iki kenarına dikilerek ağaçlandırıldığı bilgisini verdi. Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde Bölge Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında dikilen fidanların bakımının ve sulamasının da Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacağını dile getiren Baca, “Bu konuda her zaman desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz ve işbirliği yaparak gerekli altyapı desteğini veren Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür ederim. Yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile yollar daha güzel bir hale getiriliyor. Ayrıca yol ağaçlandırması seyahat esnasında da görsel güzellik sağlayacak. 2014 yılında da 60 kilometre’den az olmamak üzere karayolu kenarı ağaçlandırmasına devam edeceğiz” dedi.

haber46

Bir Cevap Yazın