Nakliyatcilar-Degil-Soguk-Hava-Vurdu

Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışı havanın etkisi altına giren Kırklareli’nde halk pazarı da nasibini aldı. Kırklareli halk pazarı Antalyalı nakiyecilerin kontak kapatmasından değil soğuk havalardan olumsuz etkilendi.

Balkanlar’dan soğuk havanın Kırklareli’ye kar ve yağmurla birlikte girmesi Kırklareli halk pazarında esnaflık yapan vatandaşı da vurdu. Kırklareli’nin yüksek kesimlerinde kar yağışının ara ara devam etmesi, şehir merkezinde ise yağmur yağması üzerine pazar boş kaldı. Soğuk havada pazara çıkmayan Kırklarelililer, evlerinde oturmayı tercih etti.

Advertisement

Halk pazarında esnaf olan Bahattin Temur, havaların birden soğumasıyla birlikte pazarın boş kaldığını dile getirdi. Soğuk havalarda vatandaşların dışarı bile çıkmadığını dile getiren Temur, “Soğuk havalarda vatandaşımız dışarı çıkmayı hele pazara çıkmayı iç istemiyor. Vatandaş pazara gelmeyince bizimde işlerimizde durulma oluyor” ifadelerini kaydetti.

“ANTALYALI NAKLİYATÇILARIN KONTAK KAPAMASI İŞLERİMİZİ BOZMADI”

Antalyalı nakliyatçıların kontak kapatarak İstanbul Haline sebze-meyve sevkiyatı yapmasının işlerine şuanda olumsuz yönde etkilemediğini ifade eden Temur, “Antalyalı nakliyatçılar kontak kapadılar. Vatandaşın korktuğu gibi fiyatlarda anormal bir yükselme söz konusu değil. Kırklareli halk pazarında esnafımız daha çok kendi yetiştirdiği organik ürünlerini satmakta. Dışarıdan mal alan arkadaşlarımızda mevcut şuanda halde ürün stoku mevcut fiyatlarda yükselme beklemiyoruz” dedi.

haber365

Bir Cevap Yazın