Niğde’de Çiftçilere Kitap Desteği

0
1055

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Denizbank İşbirliği Sonucu “2500 Köye 250 Bin Kitap” Projesi Kapsamında Niğde’de Bin 200 Kitap Dağıtıldı.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Denizbank işbirliği sonucu “2500 Köye 250 bin Kitap” projesi kapsamında Niğde’de bin 200 kitap dağıtıldı.

Tarım ve Köyişleri İl Müdürlüğü’nde yapılan kitap dağıtım törenine Vali Yardımcısı Adil Nas, İl Tarım Müdür Vekili Aydın Tüfekçi, Denizbank Orta Anadolu Bölge Müdürü Süleyman Şanlı, Denizbank Niğde Şube Müdürü Ali Yücel ile köy ve kasabaların tarım danışmanları katıldı.

Programda, İl Tarım Müdür Vekili Aydın Tüfekçi kısa bir konuşma yaparak, bakanlığın, çiftçinin eğitimine verdiği önem ve destekten bahsetti.

Tüfekçi, daha fazla verimli tarım için çiftçiyi eğitmeye devam edeceklerini ifade ederek, “2009 yılında bu proje kapsamında 1000 köye 100 bin kitap kampanyası çerçevesinde ilimizde 6 yerleşim biriminde görev yapan tarım danışmanı personeline kitap setleri verilmiştir.” hatırlatmasını yaptı.

Aydın Tüfekçi’den sonra kürsüye gelen Denizbank Bölge Müdürü Süleyman Şanlı, “Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğümüz yoğun faaliyetler, yenilikçi ürünlerimiz ve sosyal sorumluluk projemiz ile Türk çiftçisinin gelişmesine, katkıda bulunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Niğde Vali Yardımcısı Adil Nas ise “Bu proje ile çiftçimiz daha bilinçli tarım yapacak ama bu kitapların okunması daha önemli.” dedi. Nas, dağıtılan kitapların amaçlarına ulaşmasını istedi. – NİĞDE (Cihan Haber Ajansı)

Haber Kaynağı: Haberler.Com – www.haberler.com

Bir Cevap Yazın