O İlde Çiftçiler İndirimli Alışveriş Yapacak

0
716
O İlde Çiftçiler İndirimli Alışveriş Yapacak

Çankırı Ziraat Odası ile kentteki bir firma arasında, çiftçilere çeşitli indirimler yapılmak üzere protokol imzalandı.

Geçtiğimiz aylarda kentteki bir akaryakıt firması ile anlaşarak çiftçilerin indirimli akaryakıt almalarını sağlayan Çankırı Ziraat Odası, şimdi de üreticilerin indirimli alışveriş yapıp, çeşitli imkanlardan faydalanması için başka bir firmayla protokol imzaladı.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkan Vekili ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, bir otelde düzenlenen protokol töreninde yaptığı konuşmada, çiftçiler için projeler üretmeye devam ettiklerini belirtti.

Daha önce çiftçilerin en önemli girdi ve harcama kalemlerinden birini oluşturan motorinde başlattıkları indirim uygulamasından çok olumlu geri dönüşler aldıklarını dile getiren Gamzeli, “Çankırı Ziraat Odası olarak geçtiğimiz aylarda yaptığımız protokolle mazotta yüzde 11, benzin ve LPG’de de yüzde 6 indirim imkanını çiftçilerimizle buluşturmuştuk. Şimdi de yeni bir hizmetle çiftçilerimizi buluşturuyoruz.” dedi.

“Ülkemiz için çalışan ve çabalayan çiftçilerimiz her şeye layık” diyen Gamzeli, şöyle devam etti:

“Ülke olarak çiftçilerimize ne kadar hizmet etsek de haklarını ödeyemeyiz. Onlar, kar, kış, sıcak, soğuk demeden bu ülke insanını doyuruyor, ihracata imkan sağlıyor, ülkemize gelen turistleri doyuruyor. Çiftçilerimizin mesleki temsilcileri olarak bizler de bütün gücümüzle, onların her sıkıntısında yanlarında olmaya çalışıyoruz. Çiftçilerimizin sorunlarına sahip çıkıyor, çözümü için çaba harcıyoruz. Bir yandan da onların ekonomik olarak rahatlamaları için arayışlarımızı ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Çankırılı birkaç şirketi olan grupla yaptıkları anlaşma ile çiftçilerin indirimli alışveriş yapacağını söyleyen Gamzeli, “İmzalanan anlaşmayla çiftçilere, süpermarket alışverişlerinde yüzde 5, otel, konaklama, düğün salonu kiralama ve lokantada yüzde 15 indirim uygulanacak. Köylerde biliyorsunuz kömür yakılıyor. Kömür işi de yapan bu firma, çiftçilerimize kömür satışında özel indirimler yapacak.” diye konuştu.

Gamzeli, çiftçilerin Çankırı Ziraat Odasından temin edecekleri manyetik kartları göstererek indirimlerden yararlanacağını belirtti.

Firma sahibi Tuncay Koç ise, protokolün çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulunarak ilk indirim kartını başkan Gamzeli’ye takdim etti.

Konuşmaların ardından protokol imzalanarak bazı çiftçilere indirim kartları dağıtıldı.

www.haberler.com

Bir Cevap Yazın