Ordu’da Hayvancılık Projesi

0
2039
Koç

Ordu’nun Kabadüz ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen “Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Projesi” kapsamında 13 aileye küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.

Sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlara yeni iş imkanları sağlamanın yanında, son yıllarda hızla azalış gösteren hayvan yetiştiriciliğinin geliştirilmesinin amaçlandığı proje kapsamında her bir aileye Karayaka ırkı damızlık 16 koyun ve 1 koç olmak üzere toplam 17 küçükbaş hayvan dağıtıldı. Bu durumda 13 aileye toplam 208 koyun ve 13 koçun dağıtımı gerçekleştirildi.

Proje toplam bedeli yaklaşık 195 bin lira olan projeden faydalanan aileler aldıkları bu küçükbaş hayvanların bedellerini ilk 2 yılı ödemesiz, kalan 6 yılda faizsiz 6 eşit taksit şeklinde toplam 8 yılda geri ödeyecekler. Kabadüz İlçe Tarım Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından sağlık muayeneleri ve aşıları yapılan hayvanlar, küpeleri de takılarak kayıt altına alındıktan sonra hak sahiplerine dağıtıldı.

Kabadüz Kaymakamı Engin Avcı, İlçe Tarım Müdürü Bilal Çelik ve SYDV Müdürü Ümit Şener, vatandaşların işletmelerini ziyaret ederek, dağıtılan koç ve koyunları yerinde incelediler.

http://www.haberx.com

Bir Cevap Yazın