Ordu’nun türkülere konu olan dereleri artık kirlendi

2
1136
Ordu'nun türkülere konu olan dereleri artık kirlendi

Ordu’nun türkülere konu olan dereleri artık balıklar için yaşam alanı olmaktan çıktı. Ordu şehir merkezindeki Civil Deresi’nde bu yıl ikinci kez toplu balık ölümü meydana geldi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Musa Sağlam, Civil Deresi’ndeki ölümlerin takipçisi olduklarını söyledi. Sağlam, “Ölümler derenin sadece belli bölümünde meydana geldiğini tespit ettik. Arkadaşlarımız gerekli numuneleri aldılar. Analiz sonuçlarına göre gereken yapılacak. Balık sezonu açıldıktan sonra böyle bir olayın vuku bulması üzücü. Olayı netleştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

KAYNAK : www.kentselhaber.com

2 YORUMLAR

  1. Bir vatandas olarak bu balik olumlerini Ordu`nun akkise ve akpinar koyu sinirlarlarinda da gozlemledim. Derede yuzlerce balik olusu gordum. bu balik olulerinin yaninda derede bol miktarda yer yer obeklenmis saman yiginlari gordum. tahminimce dere etrafinda bulunan mandiralar gece saatlerinde dereye zehirli birseyler dokuyorlar, kaciyorlar. dere de normal akisini surdurdugunden ertesi gun kimse birsey anlamiyor. yetkililerden etrafta bulunan mandiralari takip etmelerini rica ediyorum.

    • 9 yıl Ordu’da yaşamış biri olarak bende derelerin oldukça kirli olduğunu söyleyebilirim. Dere ıslah çalışması adına pek bir şey yapıldığını söylenemez. Yapılanlar sadece derenin görünümünü güzelleştirmek adınaydı, temiz tutmak adına bir çalışma maalesef yapılmamaktaydı. Son 2 yıldır Ordu’da olmadığım için durum hakkında pek bilgim yok ancak hala aynı olduğuna eminim…

Bir Cevap Yazın