Organik Domatesi Lezzetli Bulan Bakan Demir, Salatalık da İstedi

0
1386

Bayındırlık ve İskân Bakanı Mustafa Demir, Dizayn Grup Yetkilileri Tarafından Kendisine İkram Edilen Organik Domateslerden Tattı.

Bayındırlık ve İskân Bakanı Mustafa Demir, Dizayn Grup yetkilileri tarafından kendisine ikram edilen organik domateslerden tattı. Ürünü doğal ve lezzetli bulan Demir, yetkililerden salatalık da üretmelerini istedi.

Bayındırlık ve İskân Bakanı Demir, PİPEXPO 2. Boru Pompa Vana Filtre Endüstrisi Fuarı’nın açılışını yaptı. Açılış kurdelesini kesmesinin ardından Türkiye Seramik Federasyonu (SERFED) Başkanı Zeynep Bodur Okyay ile fuar alanını dolaşan Demir, Dizayn Grup’un standına da uğradı. Burada Demir ve Okyay’a grubun Adana’da sera ortamında üretimini yaptığı organik domateslerden ikram edildi.

Bakan Demir ve SERFED Başkanı Okyay’a ürün ile ilgili açıklamalarda bulunan Dizayn Pazarlama Grup Müdürü Ali Gökçiler, 1 dönümden 80 ton aldkları domateslerin herhangi bir ilaç ihtiva etmediğini belirtti.

Ürünü afiyetle yiyen Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir de “Eski domatesin kokusunu, lezzetini aldık. Tadı gayet güzel.” dedi. Domatesten bir tane daha alan Demir, Ali Gökçiler’e “Ürünün seri üretimi var mı? sorusunu yöneltti. Gökciler bu soruya “Şu an seri üretime geçilmek üzere. Yatırımcılarımızla birlikte Denizli’de ek seramızın açılışını yapacağız. Haliyle yapı büyüdükçe tüketiciyle buluşturacağız. ” karşılığını verdi.

Bakan, organik salata üretmelerini de isteyince Gökçiler , “Şu an yok ama yakında üretime geçeceğiz.” dedi.

Demir ve Okyay, ürünü tattıktan sonra Dizayn yetkililerine teşekkür edip stanttan ayrıldı.

Bir Cevap Yazın