Organik Tarım

0
925
Bugün Dünya Çevre Günü ,tarımsal haber,tarımsal desteklemeler,tarımsal ekonomi,tarımsal hibe,tarımsal enflasyon
Bugün Dünya Çevre Günü ,tarımsal haber,tarımsal desteklemeler,tarımsal ekonomi,tarımsal hibe,tarımsal enflasyon

Hüyük Ziraat Odası Başkanı Hürriyet Şahin: “Biz istiyoruz ki 200 bin dekarlık tarım alanının tamamı organik tarım alanı haline gelsin”

Hüyük Ziraat Odası Başkanı Hürriyet Şahin, Hüyük ilçesindeki 200 bin dekarlık tarım alanının tamamının organik tarım alanı haline gelmesini istediklerini söyledi.

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hüyük’te son dönemde tarım alanlarının suyla buluşmasının ardından yörede yaşayan üreticinin de kaderinin değiştiğini bildirdi.

İlçe genelinde 200 bin dekar olan tarım alanının, son yıllarda hayata geçirilen sulama projeleri sayesinde 30 bin dekarlık bölümünün sulanabilir hale geldiğini ifade eden Şahin, sulamayla birlikte yörenin çilek ve kiraz gibi ürünleriyle adından söz ettirmeye başladığını belirtti.

Şahin, şunları kaydetti:

“Bu çalışmalar, artık bereketini göstermeye başladı. İlçe dışına çapa yapmaya giden köylülerimiz, son 5 yıldır hem iş aramaz hale geldi hem de çevresinden tarım işçisi talep eder bir konuma yükselmiştir. Artık İlmen beldemizde, Değirmenaltı ve Pınarbaşı köylerimizde küçük çaplı organik meyve sebze toplama halleri kurulmuş ve faal olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Biz istiyoruz ki 200 bin dekarlık tarım alanının tamamı organik tarım alanı haline gelsin.” –

haber365

Bir Cevap Yazın