Organik Tarım Desteğinde Son Müracaat 29 Mart

0
964
organik tarım,mühacat,son gün

Tarsus Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayri Erdoğan, organik tarım desteğinde son müracaat tarihinin 29 Mart olduğunu söyledi.

Tarsus Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayri Erdoğan, organik tarım desteğinde son müracaat tarihinin 29 Mart olduğunu açıkladı.
Organik tarım yapmak isteyen üreticilerin Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerektiğini aktaran Erdoğan, üreticilerin başvuru dilekçesi 2012 ve 2013 yıllarına ait çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olduklarına dair belge ve organik tarım uygunluk belgeleri ile başvuruda bulunacaklarını belirtti.
Organik tarımın amacının toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden, çevre, bitki, insan ve hayvan sağlığını korumak olduğunu dile getiren Erdoğan, “Organik tarım, üretimde kimyasal ilaçlarlar kullanmadan, yönetmeliğin izin verdiği girdiler kullanılarak, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir. Organik tarımla üretici ve tarımsal işletmelerde çalışan insanların sağlığını korumanın yanı sıra, küçük çiftçilerin güvenliğini üretim döngüsü veya gelir düzeylerini arttırarak ekonomiyi desteklemek ve sağlıklı besin kalitesi yüksek ürün elde etmeyi de hedefliyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK:tzymb.org.tr

Bir Cevap Yazın