Organik tarım desteklemesi için başvurular 28 Mart’ta sona eriyor

0
871
Organik-tarim-desteklemesi-icin-basvurular-28-Martta-sona-eriyor

Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, çiftçilerin organik tarım desteklemesi için başvurularını 28 Mart’a kadar yapması gerektiğini bildirdi.

Temel, yazılı açıklamasında, organik tarım yapan ve ürün üretenlere, 2013 yılında meyve ve sebzeler için dekara 70 lira, tarla bitkileri için ise dekara 10 lira destek verildiğini anımsattı.

Bu yıl destekleme başvurularının 13 Ocak ile 28 Mart tarihleri arasında çiftçi kayıt sisteminde bulunulan ilçe müdürlüklerinde yapılacağına işaret eden Temel, geçen yıl Ankara’da 71 işletmeye 26 bin 407 dekar alan için 350 bin 254 lira organik tarım desteklemesi yapıldığını ifade etti.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, organik tarımı teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için çiftçilere yönelik eğitim çalışmaları yaptıklarını belirterek, “Organik tarım ürünleri her geçen gün pazar payını artıran bir sektör. Organik tarım ürünlerine olan ilgi her geçen gün artıyor. Ankaralı üreticilerimizden de bunu dikkate alarak organik tarım imkanlarını değerlendirmelerini ve Bakanlığımızın sağladığı desteklerden faydalanmalarını bekliyoruz” değerlendirmelerinde bulundu.

haber365

Bir Cevap Yazın