Organik tarım desteklemesi için başvurular 28 Mart’ta sona eriyor

0
755
organik-tarim-desteklemesi-icin-basvurular-28-martta-sona-eriyor

Başkent Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, çiftçilerin organik tarım desteklemesi için başvurularını 28 Mart’a kadar yapması gerekmekte olduğunu bildirdi.

Temel, yazılı açıklamasında, organik tarım yapan ve ürün üretenlere, 2013 senesinde meyve ve sebzeler için dekara 70 lira, tarla bitkileri için ise dekara 10 lira takviye verildiğini anımsattı.Bu sene destekleme başvurularının 13 Ocak ile 28 Mart tarihleri arasında çiftçi kayıt sisteminde bulunulan ilçe müdürlüklerinde yapılacağına işaret eden Ana, önceki sene Başkent Ankara’da 71 işletmeye 26 bin 407 dekar alan için 350 bin 254 lira organik tarım desteklemesi yapıldığını belirtti.İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Ana, organik tarımı teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için çiftçilere yönelik eğitim çalışmaları yaptıklarını ortaya koyarak, “Organik tarım ürünleri her önceki gün pazar payını artıran bir sektör. Organik tarım ürünlerine olan ilgi her önceki gün artıyor. Ankaralı üreticilerimizden de bunu dikkate alarak organik tarım imkanlarını değerlendirmelerini ve Bakanlığımızın sağladığı desteklerden faydalanmalarınıbekliyoruz” değerlendirmelerinde bulundu.

Advertisement

haber46

Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz? Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. #tarimsalhaber ve daha fazlası için www.etarim.net

Bir Cevap Yazın