Organik Tarım İçin ‘Tarla Günü’ Düzenlendi

0
622
Organik-Tarim-Icin-Tarla-Gunu-Duzenlendi

Kayseri Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, organik tarıma olan ilgiyi artırmak için Bünyan ilçesine bağlı Karahıdır köyünde, ‘Tarla Günü’ düzenledi.

Düzenlenen etkinliğe Bünyan Kaymakamı Engin Aksakal, Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Kayacan ve organik tarım lisanslı çiftçiler ile vatandaşlar katıldı.

Advertisement

Tarlalarda incelemelerde bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Kayacan yaptığı açıklamada, Kayseri’de lisanslı 53 adet organik tarım üreticisi olduğunu belirtti. Üretilen ürünlerin tüketiciye ulaştırılması amacıyla, Erciyes Evler Organik Tarım pazarının mevsimlik olarak hizmet vermeye başladığını ifade eden Kayacan; ”Bu pazarın kurulmasında hedefimiz, zor koşullarda tarım yapan yöre çiftçilerimize daha fazla gelir getiren, katma değeri yüksek, sürdürülebilir tarımsal uygulamaları benimsetmektir” dedi.

Tarla Günü’ne katılan Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen de konuşmasında, Bünya’da tarıma verilen destekten dolayı İl Tarım Müdürü Özkan Kayacan’a teşekkür etti. Özman ayrıca, ”Kahve köşelerinde oturmak yerine, sıcağın altında, kıt kanaat imkanlarla üretim yapan çiftçimizin elinden ayağından öperim” dedi.

haber46

Bir Cevap Yazın