Organik ürünlerimiz dünya sahnesinde

0
1102

Türkiye’nin yıldızı parlayan sektörü organik tarım üretimi yapan 20 firma, dünyanın en büyük organik fuarı Biofach 2011’de gövde gösterisi yaptı.

Ürünlerimizi tanıdılar
ORGANİK sektörde dünyanın lider fuarı olan “BioFach” 22. yılında yine yoğun bir ilgiyle karşılandı.  Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile fuara katılan 20 Türk firması başarılı bir tanıtımla dikkat çekti. Almanya’nın Nürnberg kentindeki fuarda başta organik kuru kayısı, üzüm ve incir gibi organik kuru meyvelerimiz olmak üzere, kuru bakliyat, fındık, fıstık, badem, zeytin ve zeytinyağı, kuru domates ve domates konsantresi, konserve ve salamura meyve ve sebzeler, yağlı tohumlar, hububat, meyve suyu ve konsantresi, yarı kuru sebzeler, dondurulmuş sebze ve meyveler  sergilendi.

Organik Türk Mutfağı
FUARIN düzenlendiği 4 gün boyunca Türkiye pavyonunda yer alan firmalarımız aralarında Uzak Doğulu firmalarında bulunduğu alıcıların yoğun ilgi ve talepleri ile karşılaştığını belirten Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Sezmen Alper, “Sağlıklı Beslenen Çocuk” ve “Türk Organik Gıda Ürünleri” konulu tanıtım etkinlikleri de yaptıklarını söyledi. Alper, Türkiye Standı’nda yeralan Türk Lokantasında, organik ürünler ile hazırlanmış zengin bir menü eşliğinde geleneksel Türk mutfağının tanıtıldığını anlattı.

http://www.milliyet.com.tr

Bir Cevap Yazın