Örümcek Ağı Ormanı Avustralya’yı Sardı

0
1558

Birazdan göreceğiniz görüntüler kesinlikle kar değil. Avustralya’yı etkisi altına alan sel felaketinin sonucu yalnızca insanları değil, doğal yaşamı da oldukça yakından etkiledi.

Avustralya’da yaşanan sel yalnızca insan hayatını değil, tüm doğal yaşamı etkisi altına almayı başardı. Etkilerin en çok hissedildiği tür ise örümcekler oldu.

13.000 insanın evlerini boşaltmak zorunda kaldığı felaket yüzünden yaşam alanlarını terketmek zorunda kalan örümcekler, Avustralya’nın doğu kesimini ele geçirmiş gibi görünüyor.

Zira az sonra fotoğraflarla da göreceğiniz gibi, örümcek ağlarından kendilerine bir orman yaparak yeni yaşam alanları oluşturmaya çalışıyorlar.

Doğal felaketlerin yaşamı nasıl etkilediği ile ilgili en güzel örneklerden biri de aslında bu fotoğraflar. Özellikle ilk fotoğrafta etrafı örümcek ağlarıyla kaplanan bir ev görebiliyoruz.

Sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri örümcek ağı ormanı ile baş başa bırakalım. Örümcek fobisi olanların son görsellere göz atmaması konusunda da uyarıda bulunalım.

Bir Cevap Yazın