Personel Alımı: Tarım Bakanlığı 2058 Personel Alacak

0
1405
Tarım Bakanlığı 2058 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarım bakanlığı personel alımı konusunda aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Bir süreden beri gündemimizde olan personel alımı hususunda neticeye varmış bulunuyoruz.

Taşra teşkilatlarımızda görev yapmak üzere sözleşmeli 2 bin 58 mühendis ve veteriner hekim alımı yapacağız.

Bakan Çelik resmi sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Bakan Çelik açıklamalarında 2058 personel alımının ne zaman yapılacağını ve kadro dağılımını belirtti.

Advertisement

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik açıklamasında 2058 personel alımı çalışmalarının tamamlandığını, tercih takvimi için listelerin ÖSYM’ye bildirildiğini ve Ramazan Bayramı sonrasında tercihlerin alınacağını ifade etti.

Kadro Dağılımı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik yaptığı paylaşımda 2058 personel alımı kadro dağılımını da açıkladı. Bakan Çelik açıklamasında “2058 sözleşmeli personelin; 874’ü ziraat, 328’i gıda, 96’sı su ürünleri, 10’u balıkçılık teknolojisi, 33’ü harita mühendisi olacak, veteriner hekim sayısı ise 717 olacak… Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Tarım Bakanlığı Personel Alımı
Gıda Tarım ve Hayvancılık

Bu belirlemeleri yaparken il ve ilçelerdeki ihtiyaçları dikkate aldık.

Ayrıca gıda mühendislerinin büyük şehirlerde, veteriner hekimlerin ise hayvancılığın yoğunlukta olduğu bölgelerde yoğun olarak istihdam edilmesine dikkat ettik.

Alımı yapılacak personelin pozisyonlarının vize işlemleri Maliye Bakanlığında tamamlandı. ÖSYM Başkanlığı ile birlikte yerleştirme işlemleri çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. ÖSYM’nin belirleyeceği yerleştirme takvimi doğrultusunda müracaat ve yerleştirme işlemlerine başlanacak. Tercihler, büyük ihtimalle Ramazan Bayramı sonrası alınmaya başlanacak.

Öte yandan Tarım Kredi Kooperatiflerine alınacak 500 kişinin başvuru süreci neticelendi. Müracaatlara yönelik ön incelemelerin tamamlanmasının ardından mülakat yapılacak. Mülakata katılmaya hak kazanan adaylar ile mülakat yer ve saati 19 Haziran’da açıklanacak.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) ise yıl içinde 200 kişi alacağız. Bu konudaki detayları ise önümüzdeki günlerde netleştireceğiz.”

BAKAN ÇELİK’İN AÇIKLAMALARI

“Hayırlı günler. 2058 sözleşmeli personel istihdamına yönelik çalışmalar tamamlanmış olup tercih takvimi için listeler ÖSYM’ye bildirilmiştir. Takvim çalışması devam etmekte olup, muhtemelen, Ramazan Bayram sonrası tercihler alınmaya başlanacaktır. 2058 sözleşmeli personelin; 874’ü ziraat, 328’i gıda, 96’sı su ürünleri, 10’u balıkçılık teknolojisi, 33’ü harita mühendisi olacak. İstihdam edeceğimiz veteriner hekim sayısı ise 717… Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Bir Cevap Yazın