Prim ödemeleri için son başvuru tarihi açıklandı

0
1072
Prim ödemeleri için son başvuru tarihi

Prim ödemeleri için son başvuru tarihiManisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2011 yılı ürünü Dane Mısır, Kütlü Pamuk ve Buğday primleri için son başvuru tarihlerini açıkladı.

Müdürlükten yapılan açıklamada “Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline Göre 2011 Yılı Ürünü Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteğine İlişkin 2011/21 nolu Uygulama Tebliği” hükümleri gereği ilimizde 2011 yılı ürünü Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil için Fark Ödemesi müracaatları devam etmektedir.

Müracaat için üretim sezonuna ilişkin hasat tarihinden sonraki tarihli alım satım belgesi (müstahsil makbuzu veya fatura) ve alım satım belgesine ilişkin borsa tescil beyannamesi ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle aşağıda belirtilen son başvuru tarihinden önce alım satım belgelerinin Borsa tescil işlemlerinin de tamamlanarak Borsa Tescil Beyannamesi ile birlikte başvuruların yapılması gerekmektedir.

Fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin son başvuru tarihleri; kütlü pamuk, yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola ve aspir için 02.04.2012, Dane Mısır, Buğday, Arpa, yulaf, çeltik, kuru fasulye, nohut, ve mercimek için 30.04.2012, Zeytinyağı için tasiriye (sıkma) faturaları ile son başvuru 01.06.2012 ve satılan zeytinyağına ait alım satım belgelerinin de son teslim tarihi 01.10.2012 olarak belirlenmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bir Cevap Yazın