Proje Desteği İçin Bütçe Yaklaşık 512 Milyon Euro

0
820
Proje-Destegi-Icin-Butce-Yaklasik-512-Milyon-Euro

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Trabzon İl Koordinatörlüğü’nün 11. Proje Başvuru Çağrı İlanı’na çıktığını anımsatan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, ilandaki bütçenin 512 milyon 713 bin 338 Euro olduğunu söyledi.

Oda üyelerini bu önemli kaynaktan yararlanmaya davet eden Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu bu kapsamda hazırlanacak olan projelerin 30 Eylül 2013 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlayacağını belirtti. Son teslim tarihinin ise 31 Ekim 2013 olduğunu anımsattı.Oda üyelerinin proje ve yatırımlarına Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası olarak yardımcı olduklarını kaydeden Başkan Hacısalihoğlu, İşini geliştirmek, yatırım yapmak veya farklı bir alanda projesini hayata geçirmek isteyen üyelerimiz Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun 11. proje çağrı ilanını kaçırmamaları gerekiyor. Uygun harcama olarak; yapım işleri, makine-ekipman alımı, hizmet alımı ve görünürlük harcamaları esas alınacaktır. Bu kapsamda verilecek destek geri ödemesiz olarak kullandırılacak olup destek oranı yüzde 50-65 arasında değişecektir. Trabzon’da bir çok alanda başarılı girişimcisi ve iş adamı bulunuyor” dedi.Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ayrıca 81 ilde yaşayan Trabzonluları, Trabzon’a yatırım yapmaya davet etti. 512 milyon 713 bin 338 Euro Avroluk bütçeden Trabzon’un hak ettiği payı alması için proje beklediklerini sözlerine ekleyen Hacısalihoğlu, ” Finansman kaynağı TKDK’den, Proje Hazırlama Desteği TTSO’dan sadece işi yürütecek olan firmalara ihtiyacımız var. El birliği yapıp Trabzon ekonomisine katma değer yaratalım.

İstihdamı geliştirelim. İhracatı artıralım. Önemli olan bu projelerin hazırlanmasıdır. Danışman firmalarımız bu projeleri hazırlıyor. Odamızda da Trabzon ABİGEM ve Proje Ofisi bu projelerin hazırlanmasında yatırımcılarımıza ve üyelerimize her zaman destek olmaya hazırdırlar. Ayrıca şehrimizde çok başarılı olmuş danışman firmalarımız da var . Hepsini ben kutluyorum. Şehrimizde danışman kurumlar ne kadar fazla proje üretirse daha fazla proje geçeceğini düşünüyorum. Danışman firmalarımız ile yatırımcılarımız bir araya gelerek ortak bir sinerji ile daha fazla proje hazırlanmasını sağlamalıyız. Şehrin gelişmesine daha fazla katkı sağlayacaklardır” diye konuştu.

haber46

Bir Cevap Yazın