Rahmet yakında geliyor

1
1005
turkiye_genelinde_hava_yagisli_olacak.jpg

Türkiye’de bugün hava sıcaklığında, önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey kesimlerinde görülen yağışlara ilave olarak bugün öğle saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın batı bölgelerini etkisi altına alacağı tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak Ege kıyıların gök gürültülü sağanak, İç Anadolu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı öngörülüyor. Doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimler ile bu sabah saatlerinde Marmara ve Kıyı Ege’de yer yer pus ve sis bekleniyor.
Rüzgarın ise, güney, zamanla kuzey kesimlerde kuzey yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, bu gece saatlerinden itibaren Marmara’da kuzeyli yönlerden, Kıyı Ege’de güneyli yönlerden kuvvetlice esmesi bekleniyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (14)
ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren yağmur yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı. (10)
İZMİR: Parçalı, zamanla çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. (15)
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey çevreleri kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı. (19)
ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, bugün öğle saatlerinde kıyı kesimleri sağanak yağışlı. (19)
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (10)
ERZURUM: Parçalı çok bulutlu, bugün öğle saatlerinde itibaren kar yağışlı. (2)
DIYARBAKIR: Parçalı bulutlu. (11)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.
EGE: Az bulutlu, kuzey kesimleri ile zamanla bölge genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden itibaren İzmir, Aydın ve Muğla çevreleri ile yarın (Cumartesi) bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, bu gece saatlerinde iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.
AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, doğusunun çok bulutlu, bugün öğle saatlerinde Hatay ile Adana’nın kıyı kesimleri ile bu akşam saatlerinden itibaren Batı Akdeniz’in yağmur ve sağanak yağışlı, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.
İÇANADOLU: Az bulutlu ve kuzeyi parçalı bulutlu zamanla bölge geneli çok bulutlu yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren Ankara, Çankırı, Eskişehir ve Kırıkkale çevreleri yağmur yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bugün bölge geneli ile yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde batısı aralıklı yağmurlu, iç kesimlerin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bugün aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
DOĞU ANADOLU: Kuzey ve doğusu parçalı ve çok bulutlu, batısı az bulultu ve açık, bugün öğle saatlerinde kuzeydoğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulut ve açık zamanla parçalı bulutlu.

euronewstr

1 Yorum

Bir Cevap Yazın