‘Saksıda Domates Yetiştirme Yarışması’ başladı

0
1411
‘Saksıda Domates Yetiştirme Yarışması’ başladı
‘Saksıda Domates Yetiştirme Yarışması’ başladı

Ankara’nın Keçiören İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 4 ve 5. sınıflarda eğitim gören öğrenciler arasında ‘Saksıda Domates Yetiştirme Yarışması’ düzenledi.

Öğrencilerin yarışmaya katılabilmesi için toplam beş bin fide Keçiören’deki ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencilere dağıtıldı. Fideleri alan öğrencilere, fidelerin nasıl yetiştirileceği de anlatıldı. Yarışma sonunda fidelerden en güzel domatesleri yetiştiren öğrenciler belirlenecek. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülü ise bisiklet olacak.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler 15 Haziran’a kadar başvuru yapabilecek, dereceye giren öğrenciler ise 5 Eylül’de belli olacak ve yarışmanın ödülü olan bisikletlere kavuşacak. Fidelerin dağıtımıyla beraber yarışmaya başvurular da başladı. Fidelerin dağıtımına katılan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahadır Aydın, başta Keçiören Kaymakamlığı, Mütevelli Heyeti ve İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olmak üzere projeye destek veren tüm kurumlara teşekkür etti. İlçe Müdürlüğü olarak yıl boyunca öğrencilerin güvenli beslenmeleri için kantin denetimleri yaptıklarını belirten Aydın, ‘Sağlıklı Beslen, Güvenli Gıda Tüket Projesi’ kapsamında ise şu ana kadar 4. ve 5. sınıflarda öğrenim gören 2 bin 500 öğrenciye eğitim verildiğini ve bu eğitimleri de ‘Saksıda Domates Yetiştirme Yarışması’ ile süslediklerini söyledi.
haber46

Bir Cevap Yazın