Saman Fiyatlarında Rekor Artış

0
1038

Bahar aylarının kurak geçmesi nedeniyle boyları uzamayan buğday sapları, saman fiyatlarının yüzde 170 artmasına neden oldu. Ünyeli saman satıcısı Murat Yıldız, saman fiyatlarında yüzde 170 artış olduğunu söyledi. 

Bahar aylarının kurak geçmesi nedeniyle boyları uzamayan buğday sapları, saman fiyatlarının yüzde 170 artmasına neden oldu. Ünyeli saman satıcısı Murat Yıldız, saman fiyatlarında yüzde 170 artış olduğunu söyledi. Yıldız, “Devlet, hayvancılığı teşvik ediyor ve yurt dışından hayvan getiriyor. Bu sene kuraklık nedeniyle samanlarda büyük bir azalma ve buna bağlı olarak fiyatlarda artış var. Geçen sene 1 ton saman 300 TL iken, şimdi 800 TL olmuş durumda. Bu kadar çok hayvanın olduğu bir pazarda kuraklık nedeni ile az olan samanların fiyat olarak çok artması normal ama vatandaşın alım gücü az olduğu için satışlar çok az” dedi.
Kepek fiyatlarında da aynı durumun yaşandığını dile getiren Yıldız, “Aynı şeyler kepek fiyatlarında da geçerli. Geçen sene kilosu 10 TL olan kepekler bu sene 22 TL oldu. Yani yüzde 120 artış var” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:Ordu Olay

Bir Cevap Yazın