Saman fiyatlarında yüzde 300 oranında bir artış var

0
904
Saman fiyatlarında yüzde 300 oranında bir artış var

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Tunç: ”Saman fiyatlarında yüzde 300 oranında bir artış var” -”Samanın fiyatı 1 liraya kadar yükseldi. Bu da üreticiyi maliyet konusunda çok zorluyor”

SAKARYA (A.A) – Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Bülent Tunç, saman fiyatlarında yüzde 300 oranında bir artış yaşandığına dikkati çekerek, saman fiyatlarının 1 liraya kadar yükseldiğini söyledi.

Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın saman temini çalışmasını değerlendirdi.
Üreticilerin samanla ilgili büyük sıkıntılar yaşadıklarını kaydeden Tunç, ”Samanın fiyatı 1 liraya kadar yükseldi. Bu da üreticiyi maliyet konusunda çok zorluyor” dedi.
Fiyatlar nedeniyle üreticilerin hayvanlarını besleyecek saman bulamadığını vurgulayan Tunç, sözlerini şöyle tamamladı:
”Daha önceden Bakanlığımız arpa ile ilgili destekte bulundu, şimdi de samanın gündeme gelmesi bizleri çok sevindirdi. Hükümetimizin bu konudaki duyarlılığı bizi çok mutlu etti. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Saman fiyatlarında yüzde 300 oranında bir artış var. Müthiş bir maliyet artışı var. Yem fiyatlarına da zam gelmişti zaten, böyle olunca üretici zor duruma düştü. Bu zamların yarattığı sıkıntı Bakanlığımızın müdahaleleriyle sona erecek umarım. Saman fiyatlarındaki artış bizi aşırı tarımsallığa itti. Ancak bu saman alımıyla sıkıntımız sona erecek.”

Bir Cevap Yazın