Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden Proje Çağrısı

0
1209
Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden Proje Çağrısı

Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Ekonomik Yatırımlar 7. Etap için proje çağrısında bulundu.

Güven, yaptığı yazılı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açılan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini bildirdi.

Destek için proje bazlı hibe destek başvurularının başladığını ifade eden Güven, şunları kaydetti:

“2 Kasım 2012 tarihine kadar devam edecek başvurularda tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırımlar ile mevcut faal ve faal olmayan tesislere yönelik kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine yönelik yatırımlar ve alternatif enerji kaynaklı seraların yapımı, koyun keçi ve manda konularında sabit yatırımlar, çelik silo ve soğuk hava deposu yatırımları, tebliğ kapsamında bulunan konularla ilgili tarımsal faaliyetlere yönelik yapılmış veya yapılacak tesislerde kullanılmak üzere, alternatif enerji kaynaklarından jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgar enerjisi üretim tesisleri ve hayvansal orijinli gübrelerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar hibe kapsamında değerlendirilecektir. Bireysel başvurular için 150 bin liralık yatırım tutarındaki projelere 75 bin liraya kadar şirket, kooperatif ve birlikler için 600 bin liralık yatırım tutarındaki projelere 300 bin liraya kadar hibe desteği verilebilecektir.”

Güven, ayrıntılı bilgi ve proje başvuruları için İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile irtibata geçilebileceğini aktardı.

KAYNAK:tzymb.org.tr

Bir Cevap Yazın