Şarköy’de 2 Metrelik Kabak Görenleri Şaşırtıyor

0
1234

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde bir çiftçinin, evinin bahçesinde yetiştirdiği 2 metre uzunluğunda kabak görenleri şaşırtıyor.

Kızılcaterzi köyündeki evinin bahçesinde çeşitli sebze ürünleri yetiştiren ve geçimini çiftçilikle sağlayan Hasan Selim Doğan, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul’daki bir arkadaşından aldığı kabak tohumlarını bahçesine ektiğini, kabak tohumlarının bir süre önce ürün vermeye başladığını söyledi.

Bir çok kabağın boyunun yaklaşık 1 metreye ulaştıktan sonra topladığını anlatan Doğan, “Bazı kabaklar ise 2 metre boya ulaştı. Görenler çok şaşırıyor. Bunlardan 2 metrelik bir kabağı da torunuma hediye ettim. Köyümüzde böyle cins ve bu kadar uzun bir kabağa rastlamadım. Bahçedeki kabakların boyları güngeçtikçe uzuyor. Kabakları gören komşular da hayret ediyor” dedi.

Kabağın boyunun 2 metre olduğunu arkadaşlarına söylediğinde kimsenin inanmadığını vurgulayanDoğan, şunları kaydetti:

“Hemen hemen her gün suladığım kabaklar hızla büyüdü. Benim boyum 1.80, kabaklar benim boyumu geçti. Köyde kahvede arkadaşlarıma kabakların boyunun 2 metreyi geçtiğini söylediğimde kimse inanmadı. Bunun için kabağın birini köy kahvesine getirdim. Kabaklar köyde şöhret oldu. Kabağı duyanlar gelip bakıyor ve bazıları hatıra fotoğrafı çektiriyor. Bazıları ise tohumundan istiyor. Bana, bunları özel bakıp bakmadığımı soruyorlar. Hiçbir özel bakım yapmadım. Hiçbir katkı maddesi de kullanmadım. Doğal olarak yetiştirdim.”

KAYNAK : http://www.haberler.comhttp://www.ellidokuz.com

Bir Cevap Yazın