Sel Mağduru Çanakkaleli Çiftçiye Müjde…!

0
916

AK Parti Çanakkale Milletvekilleri İsmail Kaşdemir ve Mehmet Daniş selden mahsulleri zarar gören ve ödeme sıkıntısı çeken çiftçilerin yanında olduklarını belirterek müjde verdiler. Vekiller,31 ocak 2013 “ tarihine kadar afetten zarar gören çiftçilerimizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları ertelendi” açıklamasını yaptılar.

Milletvekilleri Kaşdemir ve Daniş, “İlimizde yaşanan afetler çiftçilerimiz için bu sene ciddi zararlara sebebiyet vermiştir. Özellikle bölgesel yağışlar son yılların en yüksek seviyelerine ulaşmış ve çeşitli bölgelerimizde afete dönüşerek çiftçilerimizin ürünlerine ciddi zararlar vermiştir. Yaşanan afetler sırasında ve sonrasında gerekli tüm yardımlar siz değerli hemşerilerimize ivedilikle yapılmıştır. Afetten zarar gören bölgelerde Valiliğimiz, Kaymakamlıklarımız, İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerimizce hasar tespitleri yapılmış ve bu hasar tespitleri sonucunda borçların ertelenebilmesi adına bizlerin çalışmaları hızlı bir şekilde başlamış ve bugün itibariyle olumlu sonuçlar alınmıştır” dedi.

Çiftçilere sigorta yaptırmaları konusunda da uyarılarda bulunan vekiller, “Bu ve benzeri afetlerin her zaman yaşanabileceğini göz önünde bulundurduğumuzda, siz değerli çiftçi kardeşlerimizin TARSİM adıyla bilinen Tarım Sigortaları kapsamında ürünlerini sigorta ile garanti altına almalarının, benzeri afetlerden en az zararla çıkmaları adına çok önemli olduğunu sizlerin takdirine sunarız” diye konuştular.

Milletvekilleri son olarak, “Yaşanan afet sırasında hayatlarını kaybeden hemşerilerimize Allahtan rahmet diler, bu gibi afetlerin bir daha yaşanmamasını temenni ederiz” dediler.

Bir Cevap Yazın