Selendi'de agac dikenlere sertifika verildi
Selendi'de agac dikenlere sertifika verildi

Manisa Valiliği’nin başlattığı 251 Bin Dev Öğrenci Projesi kapsamında, Selendi Kaymakamlığı himayesinde 4 bin 485 öğrenci tarafından gerçekleştirilen ağaç dikme kampanyalarına katılan kurum, kurum amiri ve sivil toplum kuruluşları ile öğrencilere sertifika verildi.

Değişik yerlere Fidan diken Garnizon Komutanı Serkan Tahir Keskindemir, Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Sağlam, Cumhuriyet Savcısı Muharrem Uçar, Hâkim Salim Yunus Lokmanoğlu, Emniyet Amiri Necip Torun, Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şehirli, İlçe Müftüsü Ramazan Coşkun, Orman İşletme Şefi İsmail Kartal ve Nüfus Müdürü Ramazan Gören’e sertifikalarını Kaymakam Yasin Ortakcı verdi. Kaymakamlık Makamında düzenlenen törende Kaymakam Yasin Ortakcı’nın sertifikasını ise, Cumhuriyet Savcısı Muharrem Uçar takdim etti.

Advertisement

Sertifika Töreninde konuşan Kaymakam Ortakcı, “Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Ormanları korumak hepimizin görevidir. Ağaç dikerek yeni ormanlar oluşmasını sağlamalıyız. İlçemizde ağaç sevgisini yaşatmak ve ağaçları korumak için hepimize görev düşmektedir. Bu tür ağaç dikme faaliyetlerimiz devam edecektir. 251 Bin Dev Öğrenci Projesi kapsamında, ilçemiz 4 Bin 485 Dev Öğrenci Fidanlığı’na ağaç diktiğinizden dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim” dedi.

haber365

Bir Cevap Yazın