Seralarda Hasar Tespit Çalışmaları

1
840

ANTALYA (İHA) – Antalya’nın Demre ilçesine bağlı Yaylakaya, Kayaaltı, Alakent ve Karabucak mahallelerinde etkili olan dolu yağışı seralara zarar verirken, Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman zarar gören seralarda incelemelerde bulundu.

Dün gece 01 30 sıralarında başlayan aşırı yağmur ve yumurta büyüklüğündeki dolu seralara, narenciye bahçelerine, araç kaportalarına ve evlerin çatılarındaki gün ısı sistemlerine zarar verdi.

Advertisement

Zarar gören seralarda incelemelerde bulunan ve üreticilerle görüşen Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, “Aşırı yağmur ve dolu seralara zarar verdi. Dolu nedeniyle 3 bin dekar sera zarar gördü. Afetin tek sevindirici yönü can kaybının yaşanmamasıdır. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri hasar tespit çalışmalarına başladı. Çalışmalar akşama kadar tamamlanacak. Zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyeti en kısa zamanda giderilecek” dedi.

Üretici Bayram Karayel ise “Gece saatlerinde meydana gelen dolu yağışı seralarımıza zarar verdi. Dolu yağışı bizi sıfır noktasına düşürdü. Konuşacak, söyleyecek söz bulamıyorum” şeklinde konuştu.
 Kaynak : Ekonomi Haber

1 YORUM

Bir Cevap Yazın