Sertifikalı arıcılık kursları ilgi görüyor

0
1226
sertifikalı arıcılık eğitimi

BURSA (CİHAN)- Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği arı yetiştiriciliği ve hastalıkları kursları yoğun ilgi görüyor.

sertifikalı arıcılık eğitimi

Kursta katılımcılara, arı ırkları, bal üretimi, arı ürünleri üretimi, ana arı yetiştiriciliği, ballı bitkiler, gezginci arıcılık, koloni bireyleri ve düzeni, mevsimsel bakım ve kışlatma, arı hastalıkları ve organik arıcılık konularında teorik bilgiler veriliyor. İki hafta süreli kurslarda uygulamalı eğitimle konular pekiştiriliyor. Kurs bitiminde yapılan sınavla kursiyerlere sertifikaları veriliyor. Kurslar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Arıcılık Birimi elemanlarından veteriner hekim Dr. Figen Kütükoğlu, mühendis Mehmet Ayağ ve teknisyen Mustafa Çitrazoğlu tarafından gerçekleştiriliyor.

Kurslar, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde 80 kursiyerin katılımıyla başladı. Program, 12 Mart tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan diğer bir kursla devam edecek. İlkbahar-yaz dönemi kursları, 09 Nisan tarihinde Gemlik Açık Cezaevi’nde gerçekleştirilecek olan arıcılık kursunun ardından 24 Nisan’da İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonundaki kursla sona erecek. Eylül ayından itibaren ise sonbahar kış dönemi eğitimleri başlayacak. CİHAN

Bir Cevap Yazın