Sığır cinsi hayvanlar bir kartla tanımlanacak

0
1645
inek

inek

Sığır cinsi hayvanların tanımlandığı bu sistem bugüne kadar ne Avrupa’da ne de Türkiye’de uygulandı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ankara İl Müdürü Muhsin Temel, sistemin Ankara’da uygulanmasıyla bir ilke imza atıldığını kaydetti.
Ankara’daki sığır cinsi hayvanlar bir kartla tanımlanacak.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü, sığır cinsi hayvanların tanımlanması ve tescili çerçevesindeki uygulamaları tanıttı. Düzenlenen tanıtım toplantısında, Ankara İl Müdürü Muhsin Temel, Ankara İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cengiz Yorulmaz birer konuşma yaptı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ankara İl Müdürü Muhsin Temel, sığır cinsi hayvanların tanımlandığı bu sistemin bugüne kadar ne Avrupa’da ne de Türkiye’de uygulandığını söyledi. Muhsin Temel, bu sistemin Ankara’da uygulanmasıyla bir ilke imza atıldığını kaydetti.
Temel, yetiştiricilere yeni yönetmeliğin yürürlüğe girdiğini ve 6 ay içerisinde tüm hayvanların kimliklendirileceği müjdesini de verdi.
Ankara İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cengizhan Yorulmaz ise, önemli bir görev üstlendiklerini belirterek, İl Müdürlüğü’ne yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
[coolplayer]http://89.149.202.95/tarimarsiv/haberler/aralik_2011/ankarailmudurluguhaber09 12 2011.wmv

[/coolplayer]

Bir Cevap Yazın