Silifke’de Fırtına Seraları Vurdu

0
954
Silifke’de Fırtına Seraları Vurdu

Mersin’in Silifke ilçesinde saatte 80-90 kilometre hızla esen rüzgar, özellikle Atayurt beldesindeki seralara zarar verdi. Naylonları yırtılan ve ürünlerin zarar gördüğü seralarda maddi hasar oluştu.

Silifke’ye bağlı Atayurt beldesinde başlayan ve şiddetini artırarak devam eden fırtına, seraları vurdu. Domates, kabak, çilek ve salatalık ekili seraların naylon brandaları rüzgar nedeniyle yırtılırken, ürünler de zarar gördü. Atayurt beldesinde bulunan yaklaşık 30 serada hasar olduğu tahmin edilirken, çiftçiler yetkililerden yardım bekliyor.

Atayurt beldesinde domates serası büyük hasar gören çiftçi Hasan Üredi, “Sabah kalktığımızda seralarımızın rüzgar nedeniyle zarar gördüğünü fark ettik. Ürünlerimiz büyük zarar gördü. Bu zararı karşılayabilmek için devletten yardım istiyoruz” dedi.
Zararlarının çok büyük olduğunu belirten seracı Mehmet Gedik ise, “Gece başlayan fırtına seralarımıza zarar verdi. Seraların üstü açık ve demirleri yıkılmış durumda. Kişi başı yaklaşık 15-20 bin lira zararımız var. Mahsulü satalım desek onlar da bu gece donacak. Yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Silifke Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkilileri, kendilerine çok sayıda başvurunun yapıldığını, görevli heyetin zarar gören diğer köylerde incelemelerinin sürdüğünü belirtti.

Bir Cevap Yazın