Simit-zammi-Mecliste

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, simit zammını Meclis’e taşıdı

ANKARA – Simit zammını Meclis’e taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “2003-2013 yılları arasında yapılan susam ve susam tohumlarının ithalatlarının TL veya Amerikan doları bazında tutarları ne kadardır?” diye sordu.

Advertisement

Tanrıkulu, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu sorulara yanıt aradı:
“2003-2013 yılları arasında Türkiye’de üretilen susam miktarları ton bazında ne kadardır?
2003-2013 yılları arasında ithal edilen susam ve susam tohumları miktarları ithalatların yapıldığı ülkelere göre ton bazında ne kadardır?
2003-2013 yılları arasında yapılan susam ve susam tohumlarının ithalatlarının TL veya Amerikan doları bazında tutarları ne kadardır?
2003-2013 yılları arasında susam ve yerli susam tohumu üreticisi çiftçilere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemelerinin tutarları TL bazında ne kadardır?
2003-2013 yılları arasında Türkiye’de üretilen buğday unu, gıda amaçlı kullanılan buğday ekmeklik buğday unu, özel amaçlı buğday unu, tam buğday unu miktarları ton bazında ne kadardır?
2003-2013 yılları arasında ithal edilen buğday unu, gıda amaçlı kullanılan buğday ekmeklik buğday unu, özel amaçlı buğday unu, tam buğday unu miktarları, ithalatların yapıldığı ülkelere göre ton bazında ne kadardır?
2003-2013 yılları arasında yapılan buğday unu, gıda amaçlı kullanılan buğday ekmeklik buğday unu, özel amaçlı buğday unu, tam buğday unu ithalatlarının TL veya Amerikan doları bazında tutarları ne kadardır?”

haber46

Bir Cevap Yazın