Sinoplu Çiftçilere Makine ve Ekipman Desteği

0
872
tarım,traktör,çiftçi,destek

Sinop Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, çiftçilere hibe programı kapsamında makine ekipman ve fidan desteği verdi.
tarım,traktör,çiftçi,destek

Sinop Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, çiftçilere hibe programı kapsamında makine ekipman ve fidan desteği verdi.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bahçesinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ile Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında gerçekleştirilen makine ekipman ile fidan dağıtım törenine Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Genel Meclis Başkanı Uğur Giresun, Ak Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, resmi kurum ve kuruluşların amirleri ile makine ekipman desteği almaya hak kazanan üretici çiftçiler katıldı.
Törenin açılışında konuşan Erol Saraçoğulları bu program ile yeni teknolojilerin çiftçiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak, daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan çiftçilerin işlerini kolaylaştırmak, üretim maliyetlerini düşürmek, uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir düzeye getirmek istediklerini belirtti.
Valisi Dr. Ahmet Cengiz ise “Ülkemiz yaşamakta olduğu değişimle artık geri kalmışlığın göstergesi olan tarım ülkesi olmaktan çıkmış bir teknoloji ülkesi haline gelmiştir. Tarım sektörü insanoğlu var olduğu sürece dünya döndüğü sürece stratejik önemini hiçbir zaman kaybetmeyecektir. Sonuçta beslenme en temel ihtiyaçlardan birisi. Tarıma yapılan destekler bir karşılık beklenmeksizin hep sürdürülmüştür. Verilen bu desteklerin karşılığını vermemiz gerekir. Köylülerimizden, muhtarlarımızdan, tarım teşkilatlarımızdan arzumuz verilen bu ekipmanlar, bu destekler yerinde kullanılsın.” diye konuştu.
Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy da çiftçilerin daha modern, daha aydınlık donanımlar ile üretimlerine devam etmesi temennisinde bulundu.
İl genelinde başarılı tarım uygulamalarında bulunan üreticilere sertifikalarının verilmesinin ardından Vali Dr. Ahmet Cengiz ile Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy, çiftçilere hibe edilen makine ve ekipmanları inceledi.

Bir Cevap Yazın